V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aké sú deti v dospelosti, ktoré čítajú Harryho Pottera a tiež aj to, prečo nemôžu zlaté rybky zavrieť oči.

 

,,Pervitín je nelegálna psychotropná látka syntetického pôvodu, ktorá sa chemicky označuje ako metamfetamín (derivát amfetamínu). V čistom stave sa jedná o mikrokryštalický biely prášok horkej chuti, ale na čiernom trhu býva kvôli prímesiam alebo nečistotám častokrát rôzne sfarbený (dožlta, dofialova, domodra, či inak). Taktiež sa môže vyskytnúť vo forme roztoku alebo tabliet, ktoré niekedy bývajú predávané ako extáza. Pervitín je u nás pomerne rozšírenou problémovou drogou, pričom zdravotné riziká jeho užívania ďalej zvyšujú rôzne viac alebo menej nebezpečné látky, ktoré sa do neho primiešavajú, napr. paracetamol, mliečny cukor, kofeín, efedrín, omietka, či iné substancie.“

,,Peniaze a práca. To sú dva hlavné dôvody, pre ktoré generácia vo veku 18 – 35 rokov podlieha stresu. To prvé nejde bez toho druhého a mladí by najradšej chceli oboje hneď naraz. Najmä v čase krízy, ktorú celosvetovo spôsobila pandémia koronavírusu, je to ale problém.Mladí ľudia sa viac než kedykoľvek predtým starajú o živobytie. Súčasná klíma finančnej neistoty im pridáva na strese, pričom väčšina ľudí do 35 rokov žije v stave chronickej a neprimeranej úzkosti.“

 

Zdroje 1, 23, 456, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.