Slovensko je malá veľká krajina s krásnymi horami a rôznymi miestami. V tomto článku sa dočítate o našom hlavnom meste – Bratislave, ktorá má rozhodne čo ponúknuť. Od výnimočných stavieb až po prírodné unikáty. Britský magazín Telegraph zaradil mestské lesy v Bratislave medzi desiatku najkrajších lesov na svete. Ak o tomto meste ešte veľa nevieš, prečítaj si nasledujúce zaujímavosti.

bratislava fotografia
Photo by phtorxp

Fakt č. 1: Bratislava je jediné európske hlavné mesto, ktoré susedí s dvomi krajinami, a to s Rakúskom a Maďarskom.

Fakt č. 2: Bratislava a Viedeň sú najbližšie hlavné mestá v Európe. Vzdialenosť medzi nimi je iba 60 km.

Fakt č. 3: Petržalka – najväčšie sídlisko Bratislavy, je zároveň aj najhustejšie obývaná obytná štvrť v strednej Európe.

Fakt č. 4: Cyklistický most spájajúci Rakúsko s Bratislavou mal byť pomenovaný po Chuckovi Norrisovi, ale napokon tento názov odmietli a nazvali ho “Most slobody”.

bratislava fotografia
Photo by phtorxp

Fakt č. 5: Pamätník Slavín je oficiálnym cintorínom pre 6 845 sovietských vojakov, ktorí zomreli v roku 1945 počas toho, ako oslobodzovali Bratislavu.

Fakt č. 6: Bratislava je pravdepodobne jediné mesto, kde sa môžete naobedovať v UFO.

Fakt č. 7: Mesto je 20-krát menšie ako New York City.

Fakt č. 8: V Bratislave sa nachádzala prvá mimofrancúzska továreň na svete, ktorá slúžila na výrobu sektu podľa originálneho receptu.

bratislava fotografia
Foto od Kamil Rejczyk

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.