Corgi je psie plemeno, ktoré sa označuje ako ovčiarske a dobytkárske. A dnešný príbeh sa bude točiť okolo jedného psíka tohto plemena, ktorý žije v Japonsku. „Volá sa Gen a nedávno oslávil 5 rokov. Ako väčšina psov tohto plemena aj Gen je aktívny, hravý a šikovný,“ povedal o psíkovi majiteľ.

Gen sa však odlišuje od iných psov, čo si všimnete hneď na prvý pohľad. Väčšinou kvôli rôznymi tvarovým grimasám, ktoré rád robí. V skutočnosti sa dokonca považuje za jedného z najvýraznejších psov na internete. „Gen sa narodil s dedičným chronickým zlyhávaním obličiek. Nedá sa to vyliečiť,“ uviedol majiteľ psa a dodal, že mu to spôsobuje rovnaké problémy, aké majú ľudia. „Toto ochorenie spôsobuje, že Gen močí viac ako obvykle a je neustále smädný, trpí tiež anémiou, nevoľnosťami a má vysoký krvný tlak,“ dodal majiteľ.

Zdravotných problémov má však ešte viac. Je častým pacientom u zverolekára a berie 6 druhov liekov. A aby toho nebolo málo, tak trikrát týždenne chodí na dialýzy. Aj kvôli týmto problémom má špeciálne upravenú stravu. Jeho majiteľ však povedal, že psík vedie aj napriek všetkým problémom šťastný život, rodine robí radosť a svojimi rozkošnými fotografiami aj každému na internete.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.