Hviezdou internetu sa najnovšie stal kocúr menom Fat Xiang, ktorý si teraz zaslúžil slávu vďaka svojmu takmer konštantnému spánku v naozaj rozkošných polohách, ktoré dokážu vymyslieť azda iba tieto tvory.

Kocúr nesie meno Fat Xiang a miluje spánok natoľko, že ho začali prezývať ospalý influencer. Nebojte sa, spánok nie je všetko, čo má na práci, ale túto jeho (ne)činnosť je skutočne zaujímavé sledovať a prevláda nad všetkými ostatnými. Fat Xiang sa v roku 2016 zatúlal a zobrala si ho domov jeho súčasná majiteľka Jessie, ktorá pôsobí ako zubárka v Taiwane. Kocúra však zranili iné mačky, ktoré s ním bojovali v uliciach. Rýchla návšteva veterinára bohužiaľ ukázala, že Xiang má FIV, teda mačaciu verziu HIV.

Napriek všetkému je to spokojný kocúr, ktorý má milujúcu majiteľku.Spí v priemere 16 – 20 hodín denne. Bála som sa či nie je chorý, a preto som ho zobrala na kliniku. Veterinár skontroloval jeho krv a vykonal röntgen. Povedal, že okrem spomínanej choroby je všetko v poriadku. Má však podozrenie, že Xiang teraz spí oveľa viac, pretože bol na ulici neustále nervózny,“ povedala majiteľka. Kocúr je veľmi chorľavý kvôli chorobe FIV. Ľahko ochorie na chrípku, nádchu či zápal očí. V skutočnosti kocúr nie je tučný, má len veľmi krátke nohy. Keďže jeho majiteľka vedie aj instagramový účet, tak je dnes už veľmi známy a pri pohľade na fotografie sa nie je čomu čudovať.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.