Mary Barnes si adoptovala kocúra menom Marvin pred pol rokom, mysliac si, že by to bol dobrý spoločník pre jej sedemročnú fenku Moose. No okrem toho, že sa mačka stala jej skvelým parťákom, teraz fenke dokonca pomáha prekonávať úzkosť z búrky, ohňostrojov a ďalších hlasných zvukov. Moose to totiž neznáša dobre a je v takých chvíľach veľmi nervózna, podobne ako väčšina psov. Určite poznáte tento problém vy všetci, ktorí máte domáceho miláčika. Zatiaľ čo Silvester je jedným z najobľúbenejších dní pre ľudí, tak pre psíkov je to presne naopak, tento deň jednoducho neznášajú kvôli ohňostrojom.

Odkedy sa Mary Barnes presťahovala do nového bytu v hlučnom centre Detroitu, tak jej 7-ročná fenka sa stala citlivá na hlasné zvuky, ako sme už spomínali vyššie. Začala panikáriť, chvieť sa a schovávať v sprche, pretože práve toto miesto bolo pre ňu najbezpečnejšie. Vtedy však majiteľka ešte netušila, že tento problém dokáže vyriešiť jeden kocúrik. „Snažili sme sa Moose zabaviť počas takých chvíľ, kedy vonku strieľajú ohňostroj alebo panuje búrka, no nepomohlo to,“ povedala majiteľka Mary. Pred pol rokom sa teda rozhodla vziať mačku z útulku. Už po pár dňoch vedela, že urobila dobre, pretože takúto spoločnosť fenka ihneď ocenila. Už sa viac necítila taká osamelá a vystrašená.

Aj keď sa Mary spočiatku obávala, že spolu nemusia dobre vychádzať, pretože Moose nikdy predtým s mačkami nebývala, tak obavy ihneď pominuli. Rýchlo sa stali najlepšími priateľmi a teraz takmer všetok čas trávia spolu. Marvin sa nikdy nebál hromu alebo silného dažďa, ale keď sa začala veľká búrka, tak sa začal báť o Moose, pretože videl, že to neznáša dobre. No nenechal ju prežívať tento stres samotnú. Kocúr neustále kontroluje Moose v sprche a niekedy jej dáva bozky, ktoré ju dokážu rozptýliť od vonkajších zvukov a poskytujú jej útechu. A keď búrka pominie, obaja sa vrátia k hraniu či inej spoločnej činnosti.

Mary priznala, že by nikdy nečakala, že kocúr jej dokáže poskytnúť toľko pohodlia zakaždým, keď to Marvin potrebuje. Nuž a ich krásny vzťah je radosť sledovať.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.