Svet obleteli neuveriteľne roztomilé obrázky, ktoré ukazujú najmladšie gorilie mláďa na svete, ktoré je rozmaznávané svojou matkou len pár hodín po narodení. Malá gorila sa narodila v anglickej zoo. Je to skvelá správa, pretože to pomôže zaistiť budúcnosť kriticky ohrozeného druhu goríl.

Mama Kala porodila prirodzeným spôsobom cez noc, pričom otec Jock a zvyšná rodina boli od nich počas pôrodu vzdialení len na pár metrov. Toto mláďa gorily sa pripojí k skupine šiestich goríl v zoo, ktoré sú súčasťou šľachtiteľského programu na ochranu budúcnosti nížinných goríl. Lynsey Bugg zo zoologickej záhrady v Bristole uviedla, že mláďa uzrelo svetlo sveta vo štvrtok v skorých ranných hodinách. „Všetci sme nadšení. Čo sa týka novonarodenej gorily, je to niečo veľmi zvláštne, pretože to sú ikonické a charizmatické druhy. Kala je veľmi pozorná a dobre sa stará o svoje dieťa. Je to síce veľmi skoro, ale sme opatrní optimisti. Mláďa je dobrej veľkosti a je silné.“

 

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.