Všetci si pamätáme na udalosť, ktorá sa stala kľúčovou v našom živote a do určitej miery ho zmenila. Niektoré z týchto kľúčových udalostí sú veľmi pozitívne a optimistické, napríklad svadba alebo narodenie dlho očakávaného dieťaťa. Niektoré veci v našom živote sa však môžu stať proti našej vôli a majú nás posilniť. Takáto vec sa stala známej modelke Paole Antonini a zdá sa, že táto krehká žena má takú živú lásku k životu, že aj po takmer smrteľnej nehode stále kvitne a šíri svetlo. Nás inšpirovala Paolina neprekonateľná pozitivita a silná vôľa. Boli by sme radi, keby ste si prečítali jej príbeh, ktorý sa napriek všetkému skončil naozaj šťastne.

Jeden jediný deň zmenil Paolin život na úplnú výzvu.

Photo by BrightSide
Photo by BrightSide
Photo by BrightSide

Paola Antonini je brazílska modelka. Prostredníctvom svojho Instagramu inšpiruje ľudí a stala sa symbolom optimizmu a pozitivity pre viac ako 2,5 milióna ľudí, ktorí ju sledujú. Paola sa stala obeťou prípadu šoférovania. Zrazilo ju auto, keď si dávala batožinu do kufra vlastného auta. V dôsledku toho absolvovala 2 operácie a museli jej amputovať ľavú nohu.

Photo by BrightSide

Po nehode sa Paola musela naučiť žiť úplne novým spôsobom, ako sa to učí malé dieťa. Vo svojom úprimnom príspevku na Instagrame napísala: „Pred a po! Medzi týmito fotografiami je 7 rokov a toľko sa toho zmenilo! Môžem len nesmierne ďakovať Bohu za túto šancu žiť a za tento krásny cieľ!“ Napriek všetkému optimizmu mala na samom začiatku veľa pochybností. Hovorí: „Keď mi pred 7 rokmi amputovali nohu, mala som niekoľko pochybností. Aký bude môj život? Aký bude môj vzťah s mojím telom odteraz?“

Photo by BrightSide
Photo by BrightSide

Život s protézou nohy a budovanie kariéry bol nový míľnik

Paola priznala, že bolo ťažké zžiť sa so svojím novým vzhľadom. Hovorí: „Pohľad do zrkadla bol veľmi zvláštny moment. Až tam som skutočne pochopila, čo sa stalo, a pochopila som, aké budem moje nové ‚ja‘. Moje nové ja s niekoľkými jazvami a malou nohou nebolo o nič menej pekné. Bolo len iné.“

Photo by BrightSide

Modelka z vlastnej skúsenosti vie, aké dôležité je zamilovať si samú seba a vážiť si samu seba. Nazýva to odvážnym úsilím, ktoré sa vypláca v úplnom pokoji a harmónii. Vysvetľuje: „Bolo krásne znovu objaviť samu seba ako ‚ženu‘ a zistiť, že naša krása je všade, z toho najmenej v našom fyzickom tele. Hoci to bolo náročné, bolo krásne znovu sa naučiť, ako vo veku 20 rokov dosiahnuť rovnováhu. Bolo krásne znova urobiť tie prvé kroky. Keď sa obzriem späť, viem, že vždy boli obavy a neistota, ale viem, že zvíťazila odvaha.“

Photo by BrightSide

Paola je teraz skutočným lúčom svetla pre tých, ktorí hľadajú nádej v ťažkých časoch.

Photo by BrightSide

Modelka potrebovala veľa fyzioterapeutických sedení, aby sa dostala tam, kde je dnes. Na Instagrame zverejňuje snímky v bikinách a nikdy ju nenapadne skrývať protézu nohy, pretože chce byť „vzorom pre ostatných ľudí s amputovanou nohou“.

Photo by BrightSide
Photo by BrightSide

Svojou pozitívnou energiou a láskou k životu však nabíja aj ostatných ľudí a vďačnosť, ktorej sa jej od ľudí dostáva, je obrovská. Ľudia ju nazývajú „svojou bojovníčkou“ a žasnú nad jej nekonečnou pozitívnou energiou. Iní nedokážu zadržať svoje emócie, keď Paole vyslovujú obrovské ďakujem, pretože im svojím príkladom pomáha prekonať ťažké chvíle.

Photo by BrightSide

Na každej svojej fotografii sa Paola usmieva, smeje a naplno si užíva život. V Brazílii sa stala obľúbenou modelkou na móle a je veľmi žiadaná. Stala sa inšpiráciou pre všetkých, a to nielen pre svoj optimizmus, ale aj pre svoju módu a životný štýl.

Zdroj

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.