Brazílsky zubár menom Felipe Rossi, o ktorom sme vám už písali minulý rok, pokračuje vo svojej úžasnej práci. Jeho práca spočíva v tom, že cestuje po svete a pomáha chudobným ľuďom v núdzi tým, že im vytvára nový úsmev. Ako? Nuž tak, že im zadarmo dopĺňa chýbajúce zuby. Zdravý chrup je totiž pre mnohých ľudí čistým luxusom a jednoducho si ho nemôžu dovoliť. Vďaka tomuto zubárovi a jeho mimovládnej organizácii s názvom Por1sorriso, ktorú založil už v roku 2016, sa to zmenilo a na niektorých ľudí sa usmialo šťastie.

Vďaka nemu a úžasnému tímu ľudí, ktorý má okolo seba, dokáže robiť skvelú prácu o čom svedčia aj výsledky. Pomohli už totiž obrovskému množstvu ľudí a stále s tým neprestali. Ich cesty väčšinou smerujú po Brazílii a tiež východnej Afrike. To, čo títo ľudia robia však nie je jednoduché, najmä z finančného hľadiska, no Felipeho oddanie a tvrdá práca prinášajú ovocie a organizácia dokáže fungovať aj vďaka pomoci iným ľuďom.

Podľa štúdie Global Burden of Disease Study postihujú orálne choroby 3,5 miliardy ľudí na celom svete. Stomatologické ošetrenie pritom patrí medzi najdrahšie služby, pričom vo väčšine krajín s vysokými príjmami si vyžaduje v priemere 20% výdavkov na tento druh zdravotnej starostlivosti. A to nehovoriac o výdavkoch tých, ktorí sú v tých najchudobnejších krajinách sveta a nevládzu si sami platiť za tieto služby. Našťastie však existujú dobrí ľudia akým je aj tento zubár a prináša to potom skvelé výsledky.

Pozrime sa teda na niektoré z nich:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.