Rok 2021 bol na celom svete náročný pre peňaženky. Podľa indexu, ktorý vytvorila britská analytická spoločnosť Economist Intelligence Unit, je najdrahším mestom sveta izraelský Tel Aviv. Toto mesto tak prebehlo minuloročný vedúci Paríž, ktorý sa nachádza momentálne na druhej priečke. 

„Izrael je drahý a v tomto smere je Tel Aviv drahší ako iné lokality v Izraeli, pretože sú tam dobré pracovné miesta,“ vyjadril sa ekonóm z Telavivskej univerzity Dan Ben-David.

Zdroj: pixabay

Celosvetový index sledoval životné náklady v 173 mestách a porovnával ceny viac ako 200 každodenných produktov a služieb. Na konečných výsledkoch sa podľa CNN podpísala aj pandémia a zdražovanie. Tieto faktory prispeli k tomu, že sa niektoré mestá dostali na vyššie miesta v rebríčku. 

CNN uvádza, že napríklad obľúbená turistická destinácia Rím zlacnela, pretože tu klesli ceny potravín a oblečenia. Rovnako zlacnelo aj hlavné mesto Thajska – Bangkok. 

Z indexu tiež vyplynulo, že zdraželi aj mestá ako Praha, Viedeň a naše hlavné mesto Bratislava, ktoré je aktuálne drahšie ako Dubaj či Budapešť. Bratislava je dokonca najdrahším mestom strednej a východnej Európy. 

Top 10 najdrahších miest sveta:
1. Tel Aviv (Izrael)

2. Paríž (Francúzsko)

3. Singapur (mestský štát)

4. Zürich (Švajčiarsko)

5. Hongkong

6. New York (USA)

7. Ženeva (Švajčiarsko)

8. Kodaň (Dánsko)

9. Los Angeles (USA)

10. Osaka (Japonsko)

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.