Labute, jedne z najmiernejších a najelegantnejších vtákov, nedávno začali obdobie hniezdenia. Tieto zvieratká s dlhými hrdlami sa pária v zime a koncom apríla začínajú znášať vajcia, ktoré sa potom liahnu 32 až 45 dní. Kým samica manipuluje s vajíčkami a stará sa o ne, samec je povinný dohliadať na votrelcov a predátorov.

Existujú však dravci, ktorým sa labute často nedokážu brániť, a sú nimi bohužiaľ ľudia. Smutná správa nedávno prišla z rehabilitačného centra pre labute, Swan Support, ktoré zachraňuje tieto zranené a choré zvieratá v údolí rieky Temža, presnejšie v juhovýchodnom Anglicku. Centrum hlási v tomto karanténnom období nárast krutých útokov na labute v rôznych oblastiach West Berkshire. Minulý mesiac zdieľali strašné správy. Počas hniezdenia v anglickom Berkshire bolo zastrelených až 5 labutí. Jedna z nich bola postrelená priamo do hlavy, zatiaľ čo sa starala o vajíčka.

Vajíčka tejto zranenej labute odniesli do spomínaného centra, aby sa tam o nich postarali. Veterinári museli zvieraťu odstrániť 8 mm guľku vzduchovej pištole z hlavy. Našťastie sa labuti podarilo prežiť a už sa aj stihla zotaviť. Nedávno organizácia Swan zverejnila video, ktoré ukazuje, ako sa labuť po úplnom uzdravení zlúčila so svojím celoživotným kamarátom a je to krásne sledovať.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.