Počas pandémie si veľa ľudí našlo nové záľuby, ktorým sa nikdy predtým nevenovali. Ďalší sa zas naučili novej zručnosti alebo sa viac začali zaoberať zdravým životným štýlom. Pandémia teda priniesla do životov ľudí aj niekoľko pozitív a vyvolala u nich aj tú kreatívnu stránku. Tak, ako v prípade ženy menom Anna Chan, ktorá pracuje ako klenotníčka a návrhárka.  

Táto šikovná žena trávila veľa času na pláži a začala vytvárať zaujímavé sochy, ktoré potom chcela použiť pri tvorbe kalendára. Čoskoro sa z tejto nevinnej zábavy vyvinula nevinná posadnutosť a dnes teší nielen seba, ale najmä okolie vydarenými dielami. Vytvára zvieratá len z toho, čo nájde na pláži. Anna prezradila, že tie väčšie a zložitejšie kúsky vytvára aj tri dni alebo týždeň.  

„Moje práce síce vyzerajú na pohľad jednoducho, ale nájsť ten správny kúsok do mozaiky je niekedy veľmi náročné,“ povedala žena o svojej tvorbe. Najskôr tvorila len na pláži, no neskôr presunula svoje pôsobisko k sebe domov. Pri svojej práci využíva okrem mušlí aj piesok z pláže a samozrejme vodu. „Kľúčová je pevná ruka a veľa trpezlivosti,“ dodáva. A musíme povedať, že tieto diela sú skutočne vydarené. 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.