Svet je nádherné, často však aj zvláštne miesto. A vrátane strateného mesta alebo niekoľkometrových kamenných hláv máme 9 dôkazov, ktoré to potvrdia.

1. Oblasť 51

Jednou z našich dnešných zastávok je Oblasť 51. Toto tajné vojenské zariadenie sa nachádza zhuba 128 kilometrov od Las Vegas. Je známa aj tým, že sem údajne odviezli telá a prístroje mimozemšťanov po havárii UFA v meste Roswell v roku 1947. Zatiaľ čo časť s tajným vojenským zariadením je pravdivá (väčšina vojenských základní je tajná), mnoho konšpirácií súvisiacich s touto oblasťou bolo vyvrátených.

2. Bermudský trojuholník

Aké tajomstvá ukrýva trojuholník medzi juhom Floridy, Bermudami a Portorikom? V Bermudskom trojuholníku vraj miznú bez stopy lode a lietadlá. Ľudia, ktorí neveria tejto legende, tvrdia, že to môže byť dôsledok búrok.

3. Stratené mesto Atlantídy

Ráta sa to ako jedno z najzvláštnejších miest na svete, ak nikto nevie, kde je a je to vlastne len legenda? Povedzme, že áno. Koniec-koncov, veľa ľudí skutočne verí, že existovala nejaká utópia, ktorá skončila pod hladinou mora. Dokonca aj Google Earth vypustilo do sveta chybu – mriežkovaný vzor na mape na dne oceánu. Pozorní ľudia si to všimli a špekulovali, že to mohli byť stratené ulice Atlantídy.

4. Pyramídy v Gize

Trojica pyramíd si je taká podobná, že ľudia často zabúdajú, aké sú v skutočnosti jedinečné. Chufuova pyramída bola postavená niekedy medzi rokmi 2589 a 2504 pnl., vysoká 146 metrov. Táto pyramída bola až do 14. storočia najvyššou stavbou sveta, až kým ju nepredbehla Lincolnská katedrála v Londýne.
Dodnes sa poriadne nevie, ako mohli starovekí ľudia postaviť obrovské pyramídy z 2,5 tonových skál.

5. Geoglyfy Nazca

Možno sa k Bermudskemu trojuholníku viaže legenda, záhadná Nazca je však skutočná. Tieto obrovské geoglyfy v Peru znázorňujú pavúky, opice, rastliny a iné obrazy. Vznikli asi okolo roku 500 pnl., najlepší pohľad na ne je z výšky. Nikto nevie, prečo sa prehistorické kultúry rozhodli vyrobiť tieto geoglyfy, no je možné, že sa viažu k akýmsi rituálom alebo astronómii.

6. Loch Ness

Toto krásne jazero by určite stálo za zmienku aj keby ho nepreslávila príšera. Jazero v škótskych horách je hlboké 230 metrov a zaberá plochu 56,4 kilometrov štvorcových.
Možno jeho neobyčajná veľkosť bola podnetom vzniku príbehu o príšere, ktorá v ňom žije. Prvýkrát sa o nej písali v roku 1933 a o rok na to sa svet dozvedel aj meno fotografa, ktorý údajnú príšeru odfotil. O niekoľko desiatok rokov neskôr priznal, že to nebola skutočný záber.

7. Stonehenge

Aké bolo poslanie tohto ikonického miesta? Cintorín? Malo to niečo spoločné so zimným slnovratom? Alebo s UFO?
Dobre, posledná možnosť to asi nebude. Význam tohto miesta je však dodnes záhadou. Ľudia, ktorí ho pred 5000 rokmi začali stavať, ho v nepravidelných intervaloch po dobu 700 rokov o nejaké kusy dopĺňali. Nezanechali žiadne písomnosti, len kruh skál neďaleko Salisbury.

8. Veľkonočný ostrov

Obrovské sochy siahajú až do výšky 12 metrov. Na celom ostrove sa nachádza zhruba 1000 takýchto tvárí. Spôsob, akým ich ľudia premiestňovali, je pre nás veľká neznáma.

9. Angor Wat

Jednu z najväčších náboženských pamiatok tvorí niekoľko nádherných veží. Chrám, situovaný v Kambodži, bol postavený medzi rokmi 1113 až 1150 nášho letopočtu. Bol postavený na počesť hinduistického Boha Višnu. O niekoľko sto rokov neskôr sa z neho stalo budhistické miesto.

Zdroj

Foto: LiveScience

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.